Apijóga tipy pro vaše spokojená střeva

Pro dobře fungující trávení doporučuji pohyb, ideální jsou procházky na čerstvém vzduchu, bosá chůze po trávě, protažení při józe a věnujte pozornost správnému a hlubokému dýchání. Začněte meditovat a pracovat se svou myslí, tak aby vám byla oporou a ne šéfem. Tím postupně snížíte stres, obavy, úzkost a celkově bude vaše tělo, včetně střev, spokojenější.

Med – pro podporu trávení je výborné pít teplou vodu s medem, ideálně po ránu, ale i kdykoliv během dne. Dodáte tělu nejen tekutinu, ale i energii, která jde rovnou do těla.

Cvik z jógy: Sed na patách, páteř držte vzpřímenou, paže protáhněte podél těla, vzadu propleťte prsty. Přejděte do pozice dítěte – uložte čelo na podložku nebo si hlavu vypodložte, přizvedněte zadeček a paže oddalte od těla. Pak zpět propletené prsty na bedra a sed na patách. Pokud nejdou prsty proplést, vezměte si pásek, utěrku a proveďte s pomůckou. Opakujte 5x. Další výborné pozice pro podporu trávení jsou kobra, holub nebo motýl.

Mudra Pušan: Na pravé ruce spojená špička palce, ukazováku a prostředníčku, ostatní prsty natažené. Na levé ruce palec, prostředník a prsteník jsou spojené u sebe, ostatní prsty jsou natažené. Tato mudra harmonizuje zažívání, žaludek, játra a žlučník, slezinu, působí na akutní nevolnosti, pocit plnosti a nadýmání. Doporučuje se praktikovat 4x denně 5 minut.

Mudra Rudry: Na obou rukách špičky palce, ukazováku a prsteníku spojíme, ostatní prsty jsou natažené. Tato mudra podporuje energii žaludku, sleziny a slinivky. Praktikujeme 3-6x denně 5 minut.

Potřebujete poradit, zkonzultovat? Apijóga poradna je zde, napište kamilarubesova@seznam, volejte 603441281, domluvíme termín.