5 tipů pro relaxaci a uvolnění unavených nohou

Naše nohy nás nosí celý den. Přesto jim ale nevěnujeme dostatečnou pozornost a necháváme je dlouho zavřené v botách bez možnosti protažení nebo odpočinku.

Jak jim i sobě ulevit?

Mám pro vás několik jednoduchých a osvědčených rad.

· Do dvou nízkých bedýnek, například od mandarinek, vložte kameny. Já jsem použila dekorativní kameny, které jsem koupila v zahradnictví. Při čištění zubů nebo česání si stoupněte do bedýnky a jednoduše tak masírujte chodidla. Zabijete tím dvě mouchy jednou ranou.

· Na unavená chodidla jsem si oblíbila cvičení s tenisovým míčkem. Cvičit můžete vsedě i vestoje. Koulejte míčkem pod prsty od palce k malíčku a zpět. Nezapomeňte ani na palcovou a malíkovou stranu chodidla. Prsty při tom roztahujte do široka. Nedaří se? Možná vám pomůže, když zapojíte i ruce. S nádechem roztáhněte prsty na rukou i na nohou do široka, s výdechem uvolněte.

· Dopřávejte svým nohám pravidelný odpočinek. Stačí pár minut. Opřete nohy o stěnu, položte si je na židli, při koupeli ve vaně je na chvilku zvedněte nahoru. Pro větší uvolnění můžete zakroužit kotníky, ohýbat prsty nebo je roztahovat do široka.

· Pokud máte možnost, vytvořte si bosonohý chodníček. Naplnit ho můžete kameny, šiškami, kůrou nebo třeba kaštany. Chůze po různých texturách a nerovnostech má kromě jiného příznivý vliv na nožní klenbu a zlepšuje držení těla. Stejné pozitivní účinky má i bosá chůze v trávě.

· Nakonec mám pro vás speciální tip na příjemnou a všem smyslům lahodící masáž. Do zkrystalizovaného medu přidejte pár kapek kvalitního oleje. Chodidla touto směsí důkladně promasírujte, nechte působit a nakonec opláchněte. Zkrystalizovaný med funguje jako peeling. Odstraní odumřelou suchou kůži a masáž chodidla krásně prokrví. Olej kůži na chodidlech zjemní a provoní.