Víte, že na 21. června připadá Mezinárodní den ALS i Mezinárodní den jógy? 

A těch propojení je mnohem více. Letní slunovrat znamená pro pacienty s ALS naději k obratu a pokroku při hledání léčby tohoto smrtelného onemocnění, pro jogíny tento nejdelší den v roce symbolizuje jednotu mysli a těla a je zasvěcený duchovní praxi.

Pacienti s ALS o jednotu těla a mysli velmi rychle nekontrolovatelně přichází. Svou mysl stále ovládají, ale tělo je neposlouchá. I pro ně je jóga jednou z nejlepších možností rehabilitace, která jim pomáhá tělo a mysl alespoň částečně zase propojit.

Dalším společným cílem pacientů ALS a jogínů je kontrola vědomého a hlubokého dechu. Nemoc ALS končí z důvodu postupného ochabování svalů v celém těle až v 99% případech udušením. Dokud je dech, je i život.

Pojďme společně tyto mezinárodní dny, které připadají na stejné datum, vzájemně propojit. Zapojte se do oslav Mezinárodní dne jógy pohybem a pomocí pacientům s ALS. Spolu s Nicol Kaleta Kesselovou se společně protáhneme, odpočineme si a podpoříme Spolek Alsa. Sejdeme se 21.6.2024 v 18.00 v Dorském pavilonu v parku Veltrusy. Podpořit projekt můžete tady https://www.darujme.cz/projekt/1209371